107 Avenue Winery dzirkstošie vīni

Ja no dzirkstošā vīna gaidāt tikai laisku svētku dullumu, ko izšaut gaisā un pa pusei izšļakstīt, tad šī nav izvēle jums.

107 Avenue Winery jaunie produkti – dzirkstošie vīni piesaistošā/krāšņi bohēmiskā noformējumā – neatstās vienaldzīgu. Piedāvājumā upeņu, rabarberu un aveņu. Pirmkārt, gāzējums ir patīkami neuzbāzīgs, nezinu, cik atmosfēras, taču rada semi-sparkling iespaidu. Visi vīni ir dzidri, turklāt, garšā pārsteigs, jo, ja esat garšojuši Latvijā ražotus ne-dzirkstošus ogu vīnus, tad zināma priekšnojauta pirms malka jums noteikti ir.. TĀ šie vīni negaršo.

Piemēram, ja upeņu vīniem parasti ir zīmīga uzbāzība, tad šim tā noteikti nav. Tanīnu daudzums ir lieliski sabalansēts, bet vienlaicīgi garšā nejutīsiet ierasti raksturīgo “zapti”, bet gan tik tiešām svaigu ogu niansi. Nedrīkst nepieminēt, ka skaistais tonis atgādina piesātināti Latvijas karogsarkano.

 

Rabarberu vīns jāizceļ ar garšas svaigumu, kas atklāj brīnišķīgu vasaras vīna burvību – tas nav ne ūdeņains, ne skābs, ne pliekans.

Savukārt, malkojot aveņu vīnu, var neapnicīgi baudīt brīnišķīgo buķeti. Jā, tas arī ir interesanti, ka visiem vīniem ir sanākusi lieliska salds/skābs/salds harmonija. Tie drīzāk ir nevis rotaļīgi, kā varētu gaidīt no dzirkstoša vīna, bet gan raisa uz dziļām pārdomām. Tāpēc piemēroti, dodoties ciemos, kad vēlaties kādu patiesi pārsteigt – etiķetes vien ko vērtas (!).

Filozofiskiem, emocionāliem, sirdsiltiem vakariem, kad gribas glīti saposties un kvalitatīvi pavadīt laiku.